sufity

Sufit ozdobą pomieszczenia

Standardowo uważa się, że tylko ściany i podłoga mogą być powierzchniami ozdobnymi w domu. Podłoże z drewnianych desek, imitujących je paneli albo eleganckich płytek można dobrać tak, aby współgrało z kolorem farby lub wzorem tapety na ścianie i stworzyło spójną całość w pomieszczeniu. Jednak sufit także nie musi być biały i nudny, a jeśli wybierzemy jego odpowiedni rodzaj, stanie się najpiękniejszym elementem wnętrza.

Sufit napinany jako innowacyjne rozwiązanie

sufityZnanym rozwiązaniem są sufity podwieszane z płyt gipsowo-kartonowych. Niestety, ich montaż trwać może nawet tydzień, a przy prowadzeniu prac remontowych tego typu w całym domu unosi się pył. Istnieje też ryzyko, że taki źle zamontowany sufit spadnie na przechodzącą pod nim osobę. Biegnące pod sufitem instalacje bądź inne elementy konstrukcyjne stropu możemy ukryć jeszcze w inny, mniej znany, ale bardziej nowatorski i oryginalny sposób – poprzez montaż sufitu napinanego. Wykonuje się go z elastycznego i trwałego materiału winylowego, który specjalnie się nagrzewa i rozpina na wcześniej przygotowanej pod niego konstrukcji. Montaż może potrwać nawet tylko kilka godzin. Jeśli zaintrygowały nas sufity napinane śląskie, to możemy poszukać odpowiedniej oferty w sieci. Należy pamiętać, że każdy taki sufit tworzony jest indywidualnie pod pomieszczenie, na wymiar, a więc jego cena będzie zależała od tego, na jakiej powierzchni chcemy go rozpiąć. Często zaleca się, aby konstrukcję podświetlić listwami LED i w ten sposób stworzyć niepowtarzalny i bardzo ciekawy efekt wizualny.

Warto zapoznać się z innowacyjnym pomysłem, jakim jest sufit napinany. To nowoczesne i szybkie w instalacji rozwiązanie, które można dostosowywać do naszych potrzeb i upodobań. Odpowiednio podświetlony stanie się ozdobą pokoju albo sali i przykuje wzrok każdego gościa bądź klienta.